W piątek w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się Ogólnopolskie XVII Jesienne Spotkania Artystyczne Ballo 2019. Przesłuchania konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach: wokaliści oraz recytatorzy. Miło nam poinformować, iż  pomimo  ogromnej konkurencji dwoje uczniów z naszej szkoły  osiągnęło nie lada sukces! Kinga P. z klasy Ib pięknie wyrecytowała wiersz  Hanny Niewiadomskiej pt. ”Szklanka  przechwalanka” zdobywając tym samym III miejsce w kategorii klas I – IV. Grzegorz W. z klasy VI reprezentował naszą szkołę w dwóch kategoriach!  W jego jakże pięknym wykonaniu   można było usłyszeć fragment wiersza  Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Ballada o trzęsących się portkach”. Grzesiowi jednak „portki się nie trzęsły”,  spróbował więc  swoich sił jako wokalista i  pomimo 48 konkurentów w kategorii klas V-VIII, zdobył wyróżnienie piosenką „Magda, proszę”. Serdecznie gratulujemy!