Ubezpieczenie – ogłoszenie

Uprzejmie prosimy rodziców, którzy zapłacili składkę na ubezpieczenie o wpisanie danych dziecka na listę dostępną u pani woźnej. Dziecko, które nie zostanie wpisane na listę, pomimo wpłaty, nie będzie ubezpieczone, pieniądze zostaną zwrócone.

Osobliwości świata fizyki

20170919_112249

Uczniowie klasy VIIa i VIIb zgłębiali swoją wiedzę fizyczną na Uniwersytecie Śląskim, uczestnicząc w pokazach ,,Osobliwości świata fizyki”. Spotkania w ramach Osobliwości Świata Fizyki organizowane są przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ już od 1984 roku. Ich tematyka związana jest z programem szkolnym. W tym roku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli okazję wysłuchać wykładów z pokazami ciekawych doświadczeń: „Elektromagnetyzm wokół nas”, „Fizyka na wakacjach”, „Ciepło, zimno, gorąco, mróz!”.

Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w pokazach zjawisk fizycznych, doskonale przy tym się bawiąc. Mieli okazję przekonać się, że fizyka to nie tylko poważna nauka, wyjaśniająca tajemnice otaczającego nas świata, ale również doskonała zabawa.

B.Kucyniak

Dzień Kropki

DSC_0893Święto kreatywności , odwagi i zabawy… te słowa prezentują to, co tego dnia jest najważniejsze. Międzynarodowy Dzień Kropki włączyliśmy do naszych szkolnych tradycji i obchodziliśmy go po raz pierwszy. W piątek wszystkich obowiązywała moda w kropki Rozpoczęliśmy od projekcji filmu pt. „The dot” o historii Vashti. Historia bardzo poruszyła dzieci. Po seansie każdy był gotowy, by ze swojej kropki zrobić wyjątkowe dzieło sztuki. Dodatkową atrakcją tego dnia była ramka w kropki. Sprawiła ona wiele radości, a dodatkowo fotografie stanowią piękną pamiątkę po tym ważnym dniu. Podczas lekcji zakodowaliśmy swoje imię alfabetem Braill’a oraz bawiliśmy się w kropkowe zegarowe bingo.

Dzień Kropki pozwala na dokonanie refleksji nam wszystkim, jak wiele może zmienić jedno słowo, jeden gest, jedna mała kropka… Zatem jak ważne jest, by dziecko miało poczucie swojej wyjątkowości, posiadania talentu, bycia ważnym. Jak bardzo warunkuje to nasze życie. Celebrujmy Dzień Kropki w każdej napotkanej okazji. Nasi uczniowie, dzieci kreują świat. Zapewniając im wiarę w swoje możliwości, wskazując sposoby odkrywania siebie, dając poczucie bycia ważnym, utalentowanym, wyjątkowym – dodajemy Im skrzydeł.

 

M.Michalik

Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne ruszają już w najbliższy wtorek o godzinie 16.30 w sali sportowej w Rogoźnej. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i wszystkich chętnych do pomocy. Warsztaty potrwają do listopada, ich zwieńczeniem będzie spektakl pt. „Panek”. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Szczegóły na plakatach. Gorąco zapraszamy!

 

Plakat spotkania teatralne R2