VIII Powiatowy Konkurs Pieśniczek i Przyśpiewek Śląskich

konkurs pieśni śląskich

 W dniu 29 marca 2019 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbył się VIII Powiatowy Konkurs Pieśniczek i Przyśpiewek Śląskich. Oczywiście nie mógł się on odbyć bez udziału uczniów naszej szkoły! Młodszy zespół w składzie: Monika B., Tomasz F., Paweł W., Zuzanna  R., Łucja K., Grzegorz P., Małgorzata F., Julia S. oraz starszy zespół w składzie Amelia K., Nikola P., Karolina Ch., Joanna G., Grzegorz W., Paweł S., Marcin C. i Aleksander W. wyśpiewały sobie II miejsce!  W kategorii solo uczennica Marcelinka P. również zdobyła II miejsce. Bardzo się cieszymy z sukcesu młodych śpiewaków i ich chęci promowania dziedzictwa kulturowego naszej małej ojczyzny.  Życzymy im szczęścia w następnych konkursach.                

                               
M. Przybyło

„I Ty możesz zostać olimpijczykiem”

dav

Już po raz kolejny braliśmy udział w Miniolimpiadzie sportowej pod hasłem „I Ty możesz zostać olimpijczykiem”, którą organizuje Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 13  im. Polskich Olimpijczyków w Żorach.

Reprezentanci żorskich szkół podczas Miniolimpiady rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych. Po zapaleniu symbolicznego znicza olimpijskiego rozpoczeły się zmagania, w których ważna była szybkość, zwinność oraz wiedza na temat sportu. Oto nasi zwycięzcy: Mateusz Siwoń, Tymek Gliński, Karol Tomczak, Adam Soduś, Adam Czaja, Mikołaj Pustelnik, Nikola Maj, Klaudia Gąciarek.

Imprezę uświetniały występy uczniów: balet, zumba, taniec współczesny, pokazy akrobatyki sportowej, żonglerka piłki nożnej.

Zajęliśmy I miejsce w zawodach i cieszymy się ogromnie, że co roku możemy uczestniczyć w świetnie zorganizowanej imprezie. Zawodnicy otrzymali złote medale i super torby turystyczne oraz wejściówki do figloraju. Ponadto wszyscy, również i 15 kibiców otrzymali słodki poczęstunek.

mgr J.B-Domagała

XX MIĘDZYSZKOLNE MISTRZOSTWA ŻOR W PŁYWANIU 2019

Na Pływalni Krytej AQUARION w Żorach odbyły się już po raz XX Mistrzostwa Żor w Pływaniu Szkół Podstawowych, w których wzięła udział nasza szkoła. W godz. 8.00 – 14.30 rozgrywano poszczególne konkurencje z podziałem na kategorie wiekowe. Każda kategoria wiekowa była osobno klasyfikowana z podziałem na chłopców i dziewczęta.

Spośród 25 naszych uczniów klas I-VI zdobyliśmy 6 medali w starcie indywidualnym:

Przemek Michalski kl „0” – I m-ce złoty medal, styl dowolny, 25m

Tymek Brudek- kl. „0”- III m-ce –brązowy medal, styl dowolny, 25m

Amalia Kapusta kl. Vb – III –m-ce brązowy medal, styl grzbietowy, 50m

Igor Kępny kl. Va- III m-ce, brązowy medal, styl grzbietowy, 50m

Szymon Danielczyk kl. VIa- II m-ce srebrny medal, styl motylowy, 50m

Eliza Woryna kl. VIa – III m-ce, brązowy medal, styl dowolny, 50m

Gratulacje należą się również pozostałym uczestnikom zawodów, którzy reprezentowali nasza szkołę na zawodach, są wśród nich:

Kacper Holeksa, Filip Musioł, Kuba Kristof, Matylda Knapczyk, Paulina Rapucha, Tadek Uchyła, Szymon Uchyla, Mateusz Siwoń, Filip Pietrek, Adam Czaja, Dominik Zgoda, Łucja Knapczyk, Adrian Knapek, Spólny Nikodem, Joanna Fojcik, Amelia Szafarczyk, Julia Siwoń, Dorota Dublasiewicz, Oliwia Becla, Karolina Cholewa, Zuzia Radecka, Karolina Mędrala, Marek Kristof, Paweł Siemianowski, Kuba Cierniak, Paulina Fojcik, Wiktoria Gąciarek.

W klasyfikacji sztafet 4x50m stylem dowolnym dziewczynki zajęły V m-ce.

Chłopcy w sztafecie 4x 50m stylem dowolnym zajęli VI miejsce.

Zwycięzcy konkurencji indywidualnych otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, najlepsze sztafety statuetki.

Bardzo dziękuje rodzicom i dziadkom uczniów za pomoc w dowożeniu uczniów na zawody, oraz naszej Radzie Rodziców za pomoc i wsparcie .

Ogromne gratulacje dla zwycięzców i uczestników naszej szkoły!!!

Jadwiga Błaszkowska-Domagała

Wioletta Fryś-Osmałek

Mariusz Ilmak