„W karnawale to są bale!”

20190204_114143

W karnawale to są bale!”-tak właśnie możemy wspominać nasz tegoroczny bal karnawałowy, który odbył się w poniedziałek 4 lutego 2019 r. Wszyscy świetnie bawiliśmy się w rytmie Zumby, bogaty program zabaw i konkursów sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach przygotowanych przez rodziców. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, aniołki, rycerze i różne zwierzątka. Wiele śmiechu było podczas tańca z balonikiem. Jak przystało na bal karnawałowy, spośród uczestników zabawy wybrano Króla i Królową balu, a także najciekawsze przebrania. Każde dziecko otrzymało słodką nagrodę, co sprawiło wiele radości. W przerwach zabawę umilał poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców naszej szkoły. Tego dnia nie brakowało wielu emocji, radości, euforii. Wspólna zabawa przy muzyce rozwija u nich inwencję twórczą i pozwala bardziej zintegrować środowisko uczniowskie. Dzięki wyrozumiałości Pani Dyrektor uczniowie klas I-IV nie mieli tego dnia lekcji, mogli bawić się już od samego rana. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie ciekawych kostiumów dla dzieci. Nauczycielom zaś należą się podziękowania za przygotowanie dekoracji na bal oraz obsługę gastronomiczną i fotoreportaż. Świetnie sprawdzili się również nasi DJ-je.

J.Błaszkowska-Domagała

…bo Dziadek i Babcia kochają nas…

20190130_090740

30.01.2019 r. w naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście – Babcie i Dziadkowie uczniów klasy Ib. Dzieci przedstawiły program artystyczny – Jasełka, wiersze oraz piosenki. Mali artyści z zaangażowaniem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Dzieci obdarowały swoich najbliższych upominkami, składając również najlepsze życzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości. Zapraszamy do galerii.

 

E. Osyra

Kochanym Babciom i Dziadziusiom

man-1989145_1280

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Pod hasłem Kochanym Babciom i Dziadziusiom odbyło się spotkanie w klasie 2a. Dzień Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci przygotowały również dla ukochanych gości upominki. Były to piękne medale. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Poprzez piosenkę, taniec, teatr i skecze mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

 Uczniowie klasy IIa