DSCN7508

 

W sobotę 7 września 2019r odbył się XVI Rodzinny Rajd Rowerowy. W tym roku również dopisała nam piękna wrześniowa pogoda. Miłośnicy kolarstwa w znakomitych nastrojach wyruszyli o godz. 9.00 z boiska przy szkole w Rogoźnej, by pokonać 30 km trasę. Wycieczka miała na celu integrowanie społeczności lokalnej, poznanie regionu, w którym mieszkamy oraz propagowanie rodzinnej rekreacji rowerowej na świeżym powietrzu. Trasa przebiegała podobnie jak w ubiegłym roku. Piknik odbył się na kąpielisku Śmieszek. Przy ognisku każdy mógł upiec kiełbaskę, zjeść pyszności i wypić gorącą kawę lub herbatkę w otoczeniu pięknej przyrody kąpieliska Śmieszek. W trakcie pikniku odbyły się turnieje wiedzy o regionie, o ruchu drogowym dla rowerzystów czy udzielania pierwszej pomocy. Najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali puchary. Po raz pierwszy wręczony był Puchar Przechodni dla najliczniejszej klasy naszej szkoły na rajdzie. Spośród trzynastu klas w SP-8 najliczniejsza była klasa IIIa. Finałem było wręczenie pucharów laureatom turniejów wiedzy i pucharu przechodniego oraz medali dla wszystkich uczestników imprezy. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Rogoźnej ok. godz. 15.00.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować ofiarodawcom imprezy: Panu Prezydentowi Miasta Żory, Państwu A. i R. Kristof, Państwu E. i J. Radeckim, Państwu Dzierżęga, Państwu B. i J. Benisz, Państwu E. i M. Śmietana, Dyrekcji i Kierownictwu MOSiR Żory. Dzięki Nim rajd mógł być tak atrakcyjny. Ogromne podziękowania kieruję również do ekipy przygotowującej i obsługującej piknik: do nauczycieli i pracowników szkoły. Dzięki Wam wszystkim organizowanie rajdu jest dla mnie przyjemnością.

Zapraszam wszystkich miłośników kolarstwa znów za rok.

 Pozdrawiam

Jadwiga Błaszkowska-Domagała

 

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow