sdr2 września 2019 roku Pani Dyrektor uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny, serdecznie witając uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pana radnego Kazimierza Dajkę. W 80- tą rocznicę wybuchu II wojny światowej przybyli do naszej szkoły seniorzy, którym wojna przerwała edukację we wrześniu 1939 roku. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, Pani Dyrektor zwróciła się do zaproszonych gości słowami:

Drogie Polskie Dzieci Wojny! My społeczność szkoły im. Adama Mickiewicza w Żorach – Rogoźnej witamy Was w naszych progach, pragnąc wraz z Wami symbolicznie dokończyć okrutnie przerwany wybuchem II wojny światowej ówczesny marsz do szkoły. Witamy Was z otwartymi ramionami i gorącym sercem, deklarując, że o Waszej Historii Polskich Dzieci Wojny nie zapomnimy!”

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie gościom czerwonych róż z biało – czerwoną wstążką. Niewątpliwie, spotkanie to było pierwszą lekcją historii dla wszystkich obecnych na uroczystości. Następnie Dzieci Wojny podzieliły się wspomnieniami z tego okresu, by wspólnie dokończyć Przerwany Marsz.

Ewelina Gwóźdź

Leokadia Buchman

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow