IMG-20190705-WA0019

W naszej szkole dnia 15 marca 2019 r. powstało Szkolne Koło Wolontariatu liczące 25 członków. Koordynatorem koła jest p. Jadwiga Błaszkowska-Domagała.

Wsparciem mentalnym naszego koła jest Pani Ewa Kalus z ŻCOP, pan Bartosz Zgoda i pani Martyna Piec- członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Żory a przede wszystkim dyrekcja naszej szkoły: pani Gabriela Raczyńska i pani Edyta Sitek.

Działalność koła polega na pracy opiekuńczej i społecznej. Współpracujemy z Zarządem miejscowej Parafii, ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Rogoźnej, z Warsztatami Terapii Zajęciowej. Braliśmy aktywny udział w Festynie parafialnym w sobotę 8 czerwca 2019 r. Członkowie koła służyli pomocą podczas warsztatów kulinarnych organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej. Uczestnicy poświęcają własny czas wolny na rzecz instytucji, ludzi i mają ogromna radość płynąca z pracy społecznej.

Nasi uczniowie: Mikołaj Jabłonka, Kuba Rozkosz, Iga Siemieniec i Amelia Skowron przez cały rok szkolny pracowali społecznie, nieodpłatnie, jako wolontariusze w ŻCOP-ie, obsługując imprezy sportowe organizowane przez ŻCOP, MOSiR, oraz Urząd Miasta Żory. Fotorelacja z naszej dzielności w galerii.

J. B-Domagała

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow