Nasza szkoła  włączyła się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami,  w których w szczególny sposób pamiętamy  o zmarłych. W ramach akcji uczniowie kl. VII, pod kierunkiem wychowawczyni, odwiedzili grób Józefa Możdżenia, wojennego bohatera spod Monte Cassino.

Józef Możdżeń 1 sierpnia 1939 roku został zmobilizowany do 4. Pułku Strzelców Podhalańskich, który stacjonował w Cieszynie.  Po przegranej kampanii wrześniowej trafił  na teren Związku Radzieckiego. Tam w 1941 roku na mocy układu Sikorski – Majski powstało polskie wojsko pod dowództwem  gen.  Władysława  Andersa,  zwolnionego  z sowieckiego aresztu na Łubiance. Możdżeń zgłosił się do polskiego wojska,  wraz z  całym korpusem wyszedł do Persji.  Kompania Możdżenia stała się jednostką bezpośrednio podporządkowaną gen. Andersowi. Mieszkaniec Rogoźnej wrócił do kraju 15 lipca 1947 roku.

Józef Możdżeń znał również niedźwiedzia Wojtka, który służył w wojsku gen. Władysława Andersa. O losach tego słynnego misia można przeczytać w książce Łukasza Wierzbickiego pt. „Dziadek i niedźwiadek”.