PLAKAT szkoła na widelcu

           W  tym  roku  szkolnym  klasy  1 – 3  biorą  udział  w  projekcie   Ogólnopolskim  Programie  Edukacyjnym  „Dobrze  jemy   ze  szkołą  na  widelcu”.  Celem  tego  projektu  jest   edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych  do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Żywności i Żywienia, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Rzecznika Praw Dziecka. Klasy pierwsze podjęły już pierwsze poczynania – kl. Ia  przygotowała  zdrowe  kanapki,  zaś  kl. Ib  kolorowe  sałatki  owocowe.  Dzieci  dostały  do  domu  małe  książeczki,
w  których  zapisywać  będą  każdą  porcję  zjedzonych  warzyw  i  owoców  w  ciągu  dnia.              Zapraszamy  do  galerii,  gdzie  w  folderze Szkoła na widelcu  będziemy  zamieszczać  zdjęcia  z  podjętych działań.