słoik-1   W ubiegłym tygodniu  uczniowie  klas  Ia  i  Ib  wzięli  udział
w warsztatach. Postanowiliśmy doświadczyć przyrody i  zamknąć   „Las w słoiku”. Przemiła pani Ania wprowadziła nas w tajemniczy świat roślin, pozwalając  przy tym na wielką frajdę stworzenia swojego własnego skrawka lasu. Przy przestrzeganiu pewnych zasad pielęgnacji,   o których dzieci – nowi opiekunowie swoich lasów  zostały poinformowane – roślinki stworzą samowystarczalny ekosystem:będą się same żywić, reagować na zmiany pór roku, kwitnąć, obumierać i rodzić nowe roślinki. Dzięki zamkniętemu obiegowi wody, składników mineralnych i gazów las ten będzie rozwijał się i zmieniał – wystarczy od czasu do czasu odkryć wieczko, żeby go przewietrzyć.
Będziemy bacznie obserwować swoje przyrodnicze dzieła, może
w kimś zrodzi się jeszcze większa chęć do zgłębiania tajników przyrody!

M. Ciskowska, M. Przybyło