sdr        Korzystając jeszcze z pięknej jesiennej pogody klasy: IIIa i IIIb  wyruszyły na Błatnią,  górę  o  wysokości 917 m n.p.m.. Po przyjeździe do Centrum Brennej wyruszyliśmy w trasę. Najpierw czarnym szlakiem podejście było dość strome ale krótkie, następnie resztę trasy pokonywaliśmy szlakiem zielonym. Po drodze podziwialiśmy piękne krajobrazy z widokiem na Brenną oraz Szczyrk. Zmęczeni, ale chyba bardzo zadowoleni dotarliśmy do schroniska PTTK, gdzie każdy mógł sie posilić, zjeść coś pysznego. Na koniec wszyscy mogli przybić pieczątkę w swojej książeczce GOT.  Schronisko nie jest położone na samym szczycie Błatniej, zatem ku zdziwieniu wszystkich musieliśmy pójść jeszcze wyżej. Ze szczytu Błatniej rozciągał się piękny widok na Beskid Śląski: Jaworze, Bielsko Białą Żywiec, Skrzyczne.   Rekompensowało to w całości nasze zmęczenie.  Trasę powrotną kontynuowaliśmy szlakiem zielonym do Brennej.
Przyznać trzeba, że wycieczka była bardzo udana i zachęciła wszystkich do kontynuowania takich wypraw.

J.B-Domagała, E. Zielińska, M. Ilmak