20190530_091932

W dniu 30 maja 2019 r. na sali sportowej odbył się Dzień Sportu szkolnego dla uczniów naszej szkoły.

Pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego uczennice Szkolnego Koła Wolontariatu SP-8 przygotowały konkurencje rekreacyjno-sportowe, w których mógł wziąć udział każdy spośród 280 uczniów klas I-IV oraz V-VIII. Impreza rozpoczęła się rozgrzewką przy muzyce.

Wśród konkurencji był bieg na 20 m, skok w dal, slalom piłki koszykowej, rzuty do celu oraz odbijanie piłeczki pingpongowej. Wszyscy uczestnicy poszczególnych konkurencji pobijali swoje rekordy życiowe, a pierwsze trzy osoby wyłonione z protokołów sędziowskich nagradzane były pamiątkowymi dyplomami.

Miłą niespodzianką była prezentacja nowego wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźnej. Pan Naczelnik Dariusz B oraz członkowie Zarządu: Łukasz K, Wojciech C i Arek K. zaprezentowali sprzęt gaśniczy oraz ratowniczy. Dzieciaki z wielką uwagą słuchały i z zaciekawieniem patrzyły na prezentowany sprzęt. Dziękujemy za to panom z OSP Rogoźna.

Klasy od V do VIII rozegrały międzyklasowe mecze „Dwóch ogni” a na koniec dla wytrwałych odbył się jeszcze mecz siatkówki. Wszystkim dopisywał świetny humor. Każdy uczestnik imprezy otrzymał słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Impreza odbyła się przy muzyce, co jeszcze bardziej wpłynęło na powodzenie uczniów w konkurencjach.

Gdyby dopisała nam słoneczna pogoda, impreza odbyłaby się na boisku szkolnym.

Ponad trzygodzinne zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień roku szkolnego.

Dziękujemy nauczycielom SP-8 za pomoc w dbaniu o bezpieczny przebieg imprezy, a pani Ewie za fotorelację.

J.B-Domagała, M. Ilmak