20190403_134029W dniu 3 kwietnia klasa siódma uczestniczyła w Festiwalu Nauki i Techniki organizowanym corocznie przez MOK w Żorach. Uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z fizyki przez obejrzenie pokazów fizycznych zjawisk i interaktywnych wystaw.

Największym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się interaktywne roboty, którymi mogli sami sterować, kamera termowizyjna, przez którą obserwowali siebie wzajemnie, pompa ciepła i zjawiska zachodzące w próżni.

Uczniowie odbyli warsztaty konstruktorskie prowadzone przez dr nauk chem. Magdalenę Osial z warszawskiej „Manufaktury Naukowców”. Udało się skonstruować przęsło dzwonu pokaźnych rozmiarów, a także most i prawie półtorametrową wieżę. Ocena prac przez panią doktor zaskoczyła wszystkich. Okazało się, że pod uwagę nie brano tylko pomysłowość i stabilność konstrukcji, a przede wszystkim… umiejętność pracy w grupie.

Było ciekawie, naukowo, co pokazuje galeria zdjęć.

Anna Jordan, Ewa Kopiec