read-2799818_192023 stycznia w klasie trzeciej pojawił się niezwykły gość. Pani Grażyna odwiedziła uczniów klasy III, aby nauczyć ich jak zrobić fajne, kolorowe pompony. Do zrobienia fajnych pomponów potrzebujemy kolorowe włóczki, nożyczki, kawałek kartonika, jakieś kółko do odrysowania i coś do pisania. Niektórzy z nas nie radzili sobie z nawijaniem włóczki na kółeczko, pani Grażyna bardzo nam w tym pomagała. Lekcja bardzo nam się podobała za co serdecznie dziękujemy pani Grażynie.

6 marca mieliśmy lekcję robotyki. Robotyka uczy kreatywności, sztuki rozwiązywania problemów, pracy w grupie i logicznego myślenia. Podczas lekcji konstruowaliśmy i programowali robota ze specjalnych klocków lego. Lekcja ta była dla nas wielką frajdą, szczególnie podobało się nam kiedy robot reagował na komendy, wydawał dźwięki lub poruszał się w kierunku przez nas wyznaczonym. Dziękujemy rodzicom za sfinansowanie lekcji.

21 marca odwiedził nas pan Piotr Wala pilot szybowcowy, który bardzo ciekawie opowiadał nam o swojej pasji. Podczas lekcji dowiedzieliśmy się jak działa szybowiec, o prądach powietrznych wykorzystywanych do wznoszenia się i lotu. Zobaczyliśmy model szybowca.

Pan Wala zapoznał nas z sylwetkami najbardziej znanych pilotów szybowcowych. Dziękujemy za ciekawą lekcję.

M.Ciskowska