dav

Już po raz kolejny braliśmy udział w Miniolimpiadzie sportowej pod hasłem „I Ty możesz zostać olimpijczykiem”, którą organizuje Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 13  im. Polskich Olimpijczyków w Żorach.

Reprezentanci żorskich szkół podczas Miniolimpiady rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych. Po zapaleniu symbolicznego znicza olimpijskiego rozpoczeły się zmagania, w których ważna była szybkość, zwinność oraz wiedza na temat sportu. Oto nasi zwycięzcy: Mateusz Siwoń, Tymek Gliński, Karol Tomczak, Adam Soduś, Adam Czaja, Mikołaj Pustelnik, Nikola Maj, Klaudia Gąciarek.

Imprezę uświetniały występy uczniów: balet, zumba, taniec współczesny, pokazy akrobatyki sportowej, żonglerka piłki nożnej.

Zajęliśmy I miejsce w zawodach i cieszymy się ogromnie, że co roku możemy uczestniczyć w świetnie zorganizowanej imprezie. Zawodnicy otrzymali złote medale i super torby turystyczne oraz wejściówki do figloraju. Ponadto wszyscy, również i 15 kibiców otrzymali słodki poczęstunek.

mgr J.B-Domagała