Na Pływalni Krytej AQUARION w Żorach odbyły się już po raz XX Mistrzostwa Żor w Pływaniu Szkół Podstawowych, w których wzięła udział nasza szkoła. W godz. 8.00 – 14.30 rozgrywano poszczególne konkurencje z podziałem na kategorie wiekowe. Każda kategoria wiekowa była osobno klasyfikowana z podziałem na chłopców i dziewczęta.

Spośród 25 naszych uczniów klas I-VI zdobyliśmy 6 medali w starcie indywidualnym:

Przemek Michalski kl „0” – I m-ce złoty medal, styl dowolny, 25m

Tymek Brudek- kl. „0”- III m-ce –brązowy medal, styl dowolny, 25m

Amalia Kapusta kl. Vb – III –m-ce brązowy medal, styl grzbietowy, 50m

Igor Kępny kl. Va- III m-ce, brązowy medal, styl grzbietowy, 50m

Szymon Danielczyk kl. VIa- II m-ce srebrny medal, styl motylowy, 50m

Eliza Woryna kl. VIa – III m-ce, brązowy medal, styl dowolny, 50m

Gratulacje należą się również pozostałym uczestnikom zawodów, którzy reprezentowali nasza szkołę na zawodach, są wśród nich:

Kacper Holeksa, Filip Musioł, Kuba Kristof, Matylda Knapczyk, Paulina Rapucha, Tadek Uchyła, Szymon Uchyla, Mateusz Siwoń, Filip Pietrek, Adam Czaja, Dominik Zgoda, Łucja Knapczyk, Adrian Knapek, Spólny Nikodem, Joanna Fojcik, Amelia Szafarczyk, Julia Siwoń, Dorota Dublasiewicz, Oliwia Becla, Karolina Cholewa, Zuzia Radecka, Karolina Mędrala, Marek Kristof, Paweł Siemianowski, Kuba Cierniak, Paulina Fojcik, Wiktoria Gąciarek.

W klasyfikacji sztafet 4x50m stylem dowolnym dziewczynki zajęły V m-ce.

Chłopcy w sztafecie 4x 50m stylem dowolnym zajęli VI miejsce.

Zwycięzcy konkurencji indywidualnych otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, najlepsze sztafety statuetki.

Bardzo dziękuje rodzicom i dziadkom uczniów za pomoc w dowożeniu uczniów na zawody, oraz naszej Radzie Rodziców za pomoc i wsparcie .

Ogromne gratulacje dla zwycięzców i uczestników naszej szkoły!!!

Jadwiga Błaszkowska-Domagała

Wioletta Fryś-Osmałek

Mariusz Ilmak