20181130_153900

W dniu 30 listopada 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły. Motywem przewodnim uroczystości była przyjaźń. Uczniowie poznali bajkę pt. „Przyjaciele” Adama Mickiewicza, a następnie wypowiedzieli się na temat znaczenia przyjaźni w języku angielskim.

Wychowawczynie klas I – IV zaprosiły swoich uczniów na przedstawienie pt. „Prawdziwy skarb”. Spektakl pokazał dzieciom sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach; uczył, jak nawiązywać i poprawiać relacje między rówieśnikami. Uczniowie byli zainteresowani przebiegiem przedstawienia, przekonali się, że przyjaźń to więź oparta na wzajemnej życzliwości, szczerości i zaufaniu.

Z kolei uczniowie klas V – VIII wzięli udział w przedstawieniu „Retusz”. Fabuła spektaklu dotyczyła rozterek typowych dla młodych ludzi. Często wynikały one z trudności dokonania wyboru między stylem życia lansowanym przez komercyjne media, a wartościami propagowanymi przez rodzinę i szkołę.

20181130_130406