plakat_111018,,Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu,

dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada.”

Słowami Stanisława Staszica 26 października 2018 roku w sali teatralnej MOK w Żorach z radością i entuzjazmem powitano uczestników, ich opiekunów, rodziców i zaproszonych gości na Ogólnopolskich XVI Jesiennych Spotkaniach Artystycznych Ballo. Głównym organizatorem festiwalu młodych talentów było Towarzystwo Wspierania Twórczości Dzieci i Młodzieży Ballo, a współorganizatorem MOK w Żorach.

Godne podziwu umiejętności krasomówcze zaprezentowało 132 młodych i odważnych artystów z: Borucina, Suszca, Rybnika, Kościeliska, Łazisk, Jastrzębia Zdroju, Bieńkowic, Raciborza, Chorzowa, Jejkowic, Siemianowic, Knurowa, Rud, Samborowic, Bielska- Białej, Nowego Targu oraz z Żor. Naszą szkołę reprezentowali: Małgosia, kl. IVa, Patryk, kl.Vb, Julia, kl.VI, Amelia, kl. VIIIa i Mikołaj, kl. VIII b.

Po wysłuchaniu wszystkich interpretacji poetyckich zgłoszonych do konkursu, jurorzy nie mieli łatwego zadania…

W kategorii klas VII-VIII i gimnazjum Amelia zajęła I miejsce.

Życzymy jej, aby podążała ku swojemu przeznaczeniu i realizowała najskrytsze marzenia.

L. Magiera