dav

W piątek, 21 września Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach wspólnie z Towarzystwem Miłośników Miasta Żory oraz Związkiem Harcerstwa Polskiego w Żorach zorganizował „Żorski Bieg Na Orientację Śladami Historii i Niepodległości Miasta”, imprezę, która wpisała się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 85-lecia harcerstwa w Żorach. O fakcie iż biegi na orientacje cieszą się dużym zainteresowaniem wśród żorskiej młodzieży świadczy spora frekwencja uczestniczących w nich uczniów. W piątkowych zawodach rywalizowało ponad 100 uczestników, którzy w tym dniu reprezentowali kilkanaście żorskich szkół.

Zgodnie z regulaminem biegi odbywały się w trzech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe rocznik 2009-2004 „drużyny”, gimnazja oraz szkoły ponadpodstawowe rocznik 2003-2001, a także kategoria open rocznik 2000 i starsi) i składały się z dwóch etapów. Pierwszy etap rozpoczął się przy SP 1 a jego dystans do pokonania liczył około 8-12 km. Zakończył się na on stadionie MOSiR, gdzie przygotowano pierwszy poczęstunek regeneracyjny dla uczestników. Następnie pod eskortą policji udaliśmy się na strzelnicę „Dębina”, gdzie usytuowany był start i meta drugiego etapu (dystans około 3-5 km). Do klasyfikacji końcowej zaliczano czas pokonania obu etapów oraz potwierdzenie dotarcia do punktów zamieszczonych na mapach, którymi posługiwali się zawodnicy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VIII:

IGA SIEMIENIEC, MARTYNA WITA, EMILIA DZIERZĘGA, KACPER GABRYSIAK, DOMINIK KONIK, PATRYK MAJ oraz nauczyciele: p. JADWIGA BŁASZKOWSKA-DOMAGAŁA i p. MARIUSZ ILMAK

Nasza reprezentacja zajęła 7 i 8 m-ce.

Po przybyciu na metę i zjedzeniu ciepłej strawy można było sprawdzić jeszcze celność swojego oka na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć, w tak ciekawej imprezie sportowo-rekreacyjnej.

Jadwiga Błaszkowska-Domagała

Mariusz Ilmak