10 października obchodzimy Święto Drzewa. Chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na znaczenie drzew w przyrodzie i gospodarce człowieka. Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpiona rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego.

Konkurs plastyczny o tematyce: „Moje drzewo” przeznaczony jest dla uczniów klas I- III. Praca w formacie A4 powinna przedstawiać drzewo, technika dowolna. Każda praca na odwrocie musi zawierać: imię i nazwisko, klasa. Termin składania prac: do 21.10 u pani Sauer bądź M. Ciskowskiej.