Ciekawe spotkania w klasie trzeciej

read-2799818_192023 stycznia w klasie trzeciej pojawił się niezwykły gość. Pani Grażyna odwiedziła uczniów klasy III, aby nauczyć ich jak zrobić fajne, kolorowe pompony. Do zrobienia fajnych pomponów potrzebujemy kolorowe włóczki, nożyczki, kawałek kartonika, jakieś kółko do odrysowania i coś do pisania. Niektórzy z nas nie radzili sobie z nawijaniem włóczki na kółeczko, pani Grażyna bardzo nam w tym pomagała. Lekcja bardzo nam się podobała za co serdecznie dziękujemy pani Grażynie.

6 marca mieliśmy lekcję robotyki. Robotyka uczy kreatywności, sztuki rozwiązywania problemów, pracy w grupie i logicznego myślenia. Podczas lekcji konstruowaliśmy i programowali robota ze specjalnych klocków lego. Lekcja ta była dla nas wielką frajdą, szczególnie podobało się nam kiedy robot reagował na komendy, wydawał dźwięki lub poruszał się w kierunku przez nas wyznaczonym. Dziękujemy rodzicom za sfinansowanie lekcji.

21 marca odwiedził nas pan Piotr Wala pilot szybowcowy, który bardzo ciekawie opowiadał nam o swojej pasji. Podczas lekcji dowiedzieliśmy się jak działa szybowiec, o prądach powietrznych wykorzystywanych do wznoszenia się i lotu. Zobaczyliśmy model szybowca.

Pan Wala zapoznał nas z sylwetkami najbardziej znanych pilotów szybowcowych. Dziękujemy za ciekawą lekcję.

M.Ciskowska

Informacja

Zgodnie z planem pracy szkoły 2.05.2019 r. (czwartek)  jest dla uczniów dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.  Potrzebę opieki świetlicowej proszę zgłosić do 30.04.2019 r. do godziny 14.00 – tel. 324358112.

 

Informacja

W związku z zwieszeniem strajku pracowników oświaty od poniedziałku 29 kwietnia 2019 r. wznowione zostają zajęcia lekcyjne według obowiązującego planu.

Wyniki konkursów ekologicznych

earth-159123_1280

Informujemy, że konkursy o tematyce ekologicznej „EKO-CUDA” oraz „Dom dla kota” dla uczniów szkół podstawowych z terenu Żor zostały rozstrzygnięte.

 

W konkursie „EKO-CUDA”:

III miejsce Zuzanna Raczyńska  klasa III a

 Wyróżnienia uzyskali:

Tadeusz Uchyła  klasa II b

 Maja Chojnowska klasa II a

W konkursie „Domek dla kota”:

I miejsce – Tadeusz Uchyła klasa II b

II miejsce – Adam Soduś  klasa II b

III miejsce – Nikola Maj klasa II a

Wyróżnienia uzyskali:

Szymon Uchyła klasa II b

Dominika Dąbrowska klasa II b

Łucja Knapczyk klasa III a

Nagrodzonym uczniom gratulujemy.

Wystawę prac można oglądać w MOK-u w dniach od 6 do 16 maja 2019 r.

Ewelina Gwóźdź

Emilia Zielińska