„Moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie…”

20190123_154521

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a 21 i 22 stycznia to szczególne dni w kalendarzu nie tylko dla dzieci, ale właśnie dla Dziadków. Do tradycji naszej szkoły należą spotkania z seniorami z okazji Święta Babci i Dziadka.

Uczniowie kl. 1 a do takiego spotkania solidnie się przygotowywali: ćwiczyli wierszyki, inscenizacje, piosenki i taniec. Przygotowywali rekwizyty, stroje, zaproszenia i upominki, aby należycie przyjąć swoich gości. W dniu 23 stycznia w progi naszej klasy zawitali zaproszeni dziadkowie i babcie. Spotkanie przebiegło w niezwykle sympatycznej atmosferze.

Dzieci zaprezentowały przygotowane inscenizacje i piosenki. Potem był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wspaniałe występy wnuków wywołały na twarzach gości niejeden uśmiech. Całusom, uściskom i brawom nie było końca.

Dziękujemy Ci Babciu i Dziadku, ogromnie Was kochamy!

wych. kl.1 a Halina Pawlas

Informacja

Szanowni Państwo,

informuję, że Zarząd Województwa Śląskiego z inicjatywy Pana Marszałka podjął decyzję o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży szkolnej pociągami Kolei Śląskich w czasie trwania ferii zimowych w województwie śląskim tj. od północy 08/09 lutego br. do 24 lutego br.

Oferta dotyczy całej siatki połączeń Kolei Śląskich (poza odcinkiem przygranicznym Chałupki-Bohumin). Do bezpłatnych przejazdów dzieci i młodzieży przebywających w tym czasie na terenie województwa śląskiego uprawnia ważna legitymacja szkolna szkół podstawowych, gimnazjalnych, branżowych i średnich z obszaru całej Polski. Młodsze dzieci mogą korzystać z przejazdów na postawie dokumentu potwierdzającego ich wiek.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o przekazanie niniejszej informacji Państwa wydziałowi oświaty celem poinformowania o akcji rodziców i opiekunów uczniów wszystkich szkół w województwie.

 Więcej informacji znajduje się na stronie www.slaskie.pl – zakładka: Kolej na ferie.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Wydział Edukacji i Nauki

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę

rottweiler-1785760_1920

Chciałybyśmy podziękować wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”. Osoby te będą wynagrodzone punktami dodatnimi. Akcja zakończyła się 15 I 19 r. 16 I 19 r. zostało to zawiezione dzięki pomocy mamy Eweliny C. (Magdalenie). Akcję organizowało 5 dziewczyn Julia T. ,Ewelina C. ,Karolina Z. ,Zuzia G. , Jessica M. Dzięki nam wszystkim psy przetrwają zimę.

Nowoczesna Zielona Pracownia w ZSP nr 8

IMG_6665

Dnia 18.01.2019 r. Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha dokonał uroczystego otwarcia nowoczesnej klasopracowni w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 8 w Żorach. Zaproszeni goście mogli nie tylko obejrzeć pracownię i nowoczesne pomoce dydaktyczne, ale także uczestniczyć w eksperymentach i pokazach prowadzonych przez uczniów.

Projekt „Zielone Żory – Poznaję, Szanuję, Chronię” złożony przez szkołę w konkursie ,,Zielona Pracownia Projekt 2018”, którego organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, uzyskał akceptację komisji konkursowej, co sprawiło, że szkoła znalazła się w gronie 43 laureatów w województwie śląskim. Przyznanie środków z WFOŚiGW w Katowicach oraz 20 – procentowy wkład z budżetu miasta, umożliwiły kompleksową modernizację pracowni geograficzno – przyrodniczo – ekologicznej na miarę XXI wieku.

Powstanie tak nowoczesnej sali lekcyjnej umożliwi nie tylko skuteczną realizację podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych, ale również stworzy możliwość rozwoju zainteresowań i talentów w ramach pozalekcyjnych kół zainteresowań. Przyczyni się także, do wzrostu zainteresowań osobliwościami przyrodniczymi oraz zainspiruje dzieci i młodzież do podejmowania działań na rzecz otaczającego środowiska naturalnego.

dav