Wycieczka do wrocławskiego ZOO

20181004_144008

W niezwykłą podróż do świata zwierząt i roślin udali się uczniowie klas pierwszych i klasy trzeciej. 04.10 odwiedzili Ogród Zoologiczny i Afrykarium we Wrocławiu. Z zachwytem podziwiali ogromną ilość odmian i gatunków zwierząt, ptaków, ryb, przepiękną rafę koralową, oraz bujną roślinność. Afrykarium pozwoliło dzieciom lepiej poznać Czarny Kontynent. Wizyta w zoo pozostawiła niesamowite i niezapomniane wrażenia. Zapraszamy do galerii zdjęć.

E.Osyra, M.Michalik, M.Ciskowska

SP- 8 na Żorskim Biegu na Orientację Śladami Historii i Niepodległości Miasta

dav

W piątek, 21 września Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach wspólnie z Towarzystwem Miłośników Miasta Żory oraz Związkiem Harcerstwa Polskiego w Żorach zorganizował „Żorski Bieg Na Orientację Śladami Historii i Niepodległości Miasta”, imprezę, która wpisała się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 85-lecia harcerstwa w Żorach. O fakcie iż biegi na orientacje cieszą się dużym zainteresowaniem wśród żorskiej młodzieży świadczy spora frekwencja uczestniczących w nich uczniów. W piątkowych zawodach rywalizowało ponad 100 uczestników, którzy w tym dniu reprezentowali kilkanaście żorskich szkół.

Zgodnie z regulaminem biegi odbywały się w trzech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe rocznik 2009-2004 „drużyny”, gimnazja oraz szkoły ponadpodstawowe rocznik 2003-2001, a także kategoria open rocznik 2000 i starsi) i składały się z dwóch etapów. Pierwszy etap rozpoczął się przy SP 1 a jego dystans do pokonania liczył około 8-12 km. Zakończył się na on stadionie MOSiR, gdzie przygotowano pierwszy poczęstunek regeneracyjny dla uczestników. Następnie pod eskortą policji udaliśmy się na strzelnicę „Dębina”, gdzie usytuowany był start i meta drugiego etapu (dystans około 3-5 km). Do klasyfikacji końcowej zaliczano czas pokonania obu etapów oraz potwierdzenie dotarcia do punktów zamieszczonych na mapach, którymi posługiwali się zawodnicy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VIII:

IGA SIEMIENIEC, MARTYNA WITA, EMILIA DZIERZĘGA, KACPER GABRYSIAK, DOMINIK KONIK, PATRYK MAJ oraz nauczyciele: p. JADWIGA BŁASZKOWSKA-DOMAGAŁA i p. MARIUSZ ILMAK

Nasza reprezentacja zajęła 7 i 8 m-ce.

Po przybyciu na metę i zjedzeniu ciepłej strawy można było sprawdzić jeszcze celność swojego oka na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć, w tak ciekawej imprezie sportowo-rekreacyjnej.

Jadwiga Błaszkowska-Domagała

Mariusz Ilmak

Sukces SP- 8 na Żorskim Przełajowym Biegu Jesiennym 2018

_DSC2388a

W piątek 28 września 2018 r. na Skate Park przy pięknej jesiennej pogodzie odbył się po raz kolejny „ŻORSKI PRZEŁAJOWY BIEG JESIENNY”.

Udział wzięli w nim uczniowie klas „0”,I-VI w liczbie 55 zawodników. Walka była bardzo zacięta.

Oto zwycięzcy:

Rocznik 2012 NINA PŁACZEK – III m-ce BRĄZOWY medal na dyst. 200 m

Rocznik 2012 DAWID SODUŚ I m-ce ZŁOTY medal na dyst. 200 m

Rocznik 2012 FILIP PUSTELNIK II m-ce SREBRNY medal na dyst. 200 m

Rocznik 2012 KACPER JANAS III m-ce BRĄZOWY medal na dyst. 200 m

Rocznik 2010 ADAM SODUŚ III m-ce BRĄZOWY medal na dyst. 200 m

Rocznik 2006 JULIA DUDEK II m-ce SREBRNY medal na dyst. 600 m

Rocznik 2006 JASSICA GOŁECZKA III m-ce BRĄZOWY medal na dyst. 600m

Rocznik 2006 KONRAD SPRUCH III m-ce BRĄZOWY medal na dyst. 1000m

Sztafeta dziewcząt 6x800m II- m-ce –puchar

Amelia Kapusta

Julia Dudek

Jassica Gołeczka

Paulina Fojcik

Woryna Eliza

Szczypka Natalia

Sztafeta chłopców 6x 1000 VI m-ce

Konrad Spruch

Jakub Tużański

Paweł Siemianowski

Szymon Danielczyk

Kamil Konsek

Franek Pawlik

Wielu uczniów zajęło IV, V , VI, VII i VIII miejsca punktowane w ogólnej klasyfikacji. Nasza szkoła zajęła III MIEJSCE w ogólnej klasyfikacji szkół podstawowych zdobywając tym samym PUCHAR. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom i zachęcamy do regularnych treningów -bo warto. Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za pokrycie kosztów związanych z przejazdem na zawody.

JADWIGA BŁASZKOWSKA- DOMAGAŁA

WIOLETTA FRYŚ-OSMAŁEK

MARIUSZ ILMAK

W poszukiwaniu smaków jesieni, czyli spacerek I a po zdrowie i nie tylko …

jes1

Klasa Ia z wielką radością przywitała nową porę roku, jaką jest JESIEŃ.

Byliśmy na spacerze w pobliskim lesie , gdzie znaleźliśmy jesień pod postacią liści, kasztanów, żołędzi, jarzębiny i grzybów. Tańczyliśmy z kolorowymi liśćmi do utworu A.Vivaldiego „Cztery pory roku- jesień” , liczyliśmy kasztany, rysowaliśmy w programie paint marchewkę i jabłko, a do tego wszystkiego na koniec tygodnia zrobiliśmy przepyszną i bardzo zdrową surówkę z jesiennych zbiorów pachnących sadem i ogrodem.

Zachęcamy do zobaczenia zdjęć w naszej szkolnej galerii.

Marta Michalik

jes2