Tydzień Kodowania

20181015_150759W dniach 15-19.10.2018 r. nasza szkoła uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania. Akcja miała na celu pokazanie wszystkim, że programowanie może być ciekawe i interesujące. Uczniowie klas starszych próbowali swoich sił uczestnicząc w kursach programowania dostępnych na stronie www.code.org. Natomiast młodsi uczniowie kodowali w programie Scratch oraz rozwiązywali różne łamigłówki. Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności informatyczne, pomogą w lepszym korzystaniu ze współczesnych technologii. Zapraszamy do galerii.

Ewa Osyra

 

180317-RngB1lXHBv (1)_01

Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

zje

W miniony czwartek grupa uczniów z klas I – IV oraz z klas V wzięła udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach.

Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem! Aby uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w konkursie wzięła udział ponad setka uczestników, która okazała się przeciwnikami na wysokim poziomie z naprawdę ambitnym repertuarem. Jednak my stanęliśmy na wysokości zadania, co doceniło Jury przyznając nam miejsca na podium. Zespół w składzie: Monika B., Lena T., Matylda K., Kuba K., Szymon G., Julia S., Julia F. oraz Małgosia F. zajął I miejsce w kategorii klas I – IV, zaś zespół złożony z uczniów klas V: Karolina Ch., Amelia K., Grzegorz W., Karolina M., Zuzanna R., Joanna G., Marek K., oraz Dariusz Ch. zajął II miejsce w kategorii klas V – VIII. Uczniowie odbiorą swoje nagrody podczas finałowej gali rozdania nagród w dniu 13.11.18. Jesteśmy naprawdę dumne z naszych artystów i mamy nadzieję na następne sukcesy!

Marzena Przybyło i Marta Michalik

Powiatowy Konkurs Recytatorski

IMG_3650

19.10.2018 r. w MOK-u odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Patriotyzm na co dzień i od święta w odsłonie jesiennej. Poezja, Proza Patriotyczna i Żołnierska na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości’’. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Żory oraz Przewodniczący Rady Miasta. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży poezji patriotycznej, wrażliwości na słowo poetyckie o tematyce patriotycznej, kształtowanie uczuć patriotycznych i dumy narodowej. Naszą szkołę reprezentowali: uczennica klasy 8- Martyna i uczeń klasy 5 -Grzegorz. Martyna zaprezentowała poważny wiersz A. Fredry pt. ,,Ojczyzna nasza’’, jej interpretacja spotkała się z uznaniem jury konkursu i Martyna zdobyła Wyróżnienie w kat. uczniów klas 5-8. Grzegorz recytował wiersz W. Szymborskiej pt. ,,Gawęda o miłości ziemi ojczystej’’. Występ Grzegorza również spotkał się z uznaniem jury – Grzegorz zdobył 2 miejsce w kat. uczniów kl. 5-8. Cieszymy z sukcesów naszych uczniów! Zaprezentują się oni na gali finałowej konkursu, która odbędzie się 13.11.2018r. w Miejskim Ośrodku Kultury.

Pasowanie na ucznia

20181017_174430

Puk, puk to Ja- taki mały pierwszaczek

Puk, puk to Ja- taki dzielny uczniaczek

Puk, puk to Ja – pukam szkoło do twych drzwi

Puk, puk to Ja – proszę bądź przyjazna Mi

17 października o godz. 17.00 nasza szkolna rodzina powiększyła się o trzydziestu ośmiu nowych uczniów. Prowadzący uroczystość, uczennice klasy IV a zaprosili wszystkich gości do TVP Żory, czyli szkolnej lokalnej telewizji na audycję pod tytułem: ,,Jak oni ślubują”. Głównymi bohaterami byli oczywiście pierwszoklasiści i oceniające ich jury w składzie: przewodnicząca: Dorota Zawadzka – Super Niania, restauratorka: Magda Gessler, pani komendant policji oraz żona prezydenta –Agata Duda. Jury przygotowało dla pierwszoklasistów szereg zadań, z których uczniowie wywiązali się wspaniale. Były recytacje, tańce i zadania praktyczne. Po jednogłośnym ,,tak” komisja stwierdziła, że uczniowie są już gotowi do złożenia ślubowania. Pierwszoklasiści złożyli więc uroczystą przysięgę, a Pani Dyrektor wraz z Panią Wicedyrektor dokonały pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w uczniowskich biretach. Po uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy i udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Dziękujemy uczennicom klasy IV a, dzięki którym ta uroczystość przebiegła sprawnie,  ciekawie i zgodnie z planem. Dziękujemy również Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości i wspaniale przygotowany poczęstunek.

Marta Michalik, Ewa Osyra