Europejski Dzień Języków

20170927_120632 (1)

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji klasy 4-7 przygotowały plakaty tematyczne o wylosowanych językach. Podczas prezentacji na apelu uczniowie przedstawili ciekawostki na temat krajów oraz podstawowe słówka w różnych językach: hiszpańskim, włoskim, angielskim, rosyjskim, niemieckim, francuskim.  Plakaty można było podziwiać na korytarzu szkolnym. Klasy 1-3 zagłosowały na najciekawszą pracę. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 4b, która przygotowała plakat na temat języka hiszpańskiego. Dziękujemy wszystkim za pracę i zaangażowanie.

D. Dastyk

20170927_120607

Drzewa łączą pokolenia

Klasa VII A uczestniczyła w warsztatach w ramach projektu „Drzewa łączą pokolenia” zorganizowanych przez nową żorską Fundację Folwark pod Lipami. Projekt polegał na wspólnym sadzeniu drzew zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Dzięki tej akcji wzbogaciliśmy  teren Żor, a głównie Park Cegielnia o kolejne drzewa, a tym samym przyczyniliśmy się do poprawy jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy.

Oprócz sadzenia drzew uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat roli drzew w naszym życiu, które przekazała nam Joanna Walisko z Nadleśnictwa Rybnik i organizatorzy Fundacji Folwark pod Lipami. Na zakończenie pan Leszek Szweda opowiedział dzieciom o życiu pszczół.

 

S. Sauer20170918_115554